SİTE İNTERNET VE YAZILIM HİZMETLERİ
İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.
E-mail hakkında sıkça sorulanlar
E-mail sıkça sorulanları ve hata mesajları hakkında bilgiler.
Günde kaç adet mail gönderebilirim?

Mail hesabınızdan günde 250 adede kadar mail gönderebilirsiniz. Bilgi Kopyası ve Gizli Kopya olarak eklenen mail adresleride günlük limitinize sayılmaktadır.

Kendi mail hesabımdan toplu mail gönderemiyorum, ne yapabilirim?

Sunucularımız üzerindeki E-mail hesaplarında barındırılan her e-mail kullanıcısı günlük olarak limitlenmiş konumdadır.

Paylaşılmış e-mail sunucuları üzerinde yapılacak olan toplu e-mail gönderimleri diğer kullanıcılarıda etkileyebileceğinden dolayı malesef bu hizmet üzerinde limitlendirmeler bulunmaktadır.

Toplu mail gönderimi için 250 kişilik bir mail listesi oluşturmanız mümkündür. Mail listesi kurulumu için bizimle irtibatı geçmenizi rica ederiz.

Daha fazla sayıda mail gönderimi yapmanız gerekiyorsa bu konuda hizmet veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Mail gönderirken “Intrusion prevention active for ……” şeklinde bir hata alıyorum.

Mail sunucularımıza 5 dakika içerisinde aynı IP’den çok sayıda bağlantı geldiğinde bu hata ile karşılaşılabilir. Bu tip durumlarda mail sunucular, bu çok sayıda bağlantıyı saldırı olarak algılamakta ve 30 dakika boyunca erişimi engelleyerek başlıkta bildirilen hatanın gösterilmesini sağlamaktadır.

Bu hata ile karşılaşmamak için kullandığınız Outlook vb. mail programında otomatik olarak mailleri kontrol etme sıklığını 2 dakika ve üzeri ayarlamanız yeterlidir. Bu ayara şu şekilde ulaşabilirsiniz; Araçlar –> Gönder/Al –> Gönderme/Alma Ayarları –> Gönderme/Alma Grupları Tanımlama

Hosting hesabımıza bağlı email hesaplarımızı nereden oluşturabilirim?
Alan adınız altında çalışacak e-mail hesaplarını http://mail.neotasarim.com/admin/ adresini tıklayıp Admin arayüzünden size sağlanan kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparak oluşturabilirsiniz. Ayrıca alan adınıza bağlı tüm mail hesaplarıyla ilgili şifre değişiklikleri de aynı arayüzden yapılabilir.
E-maillerimi web tabanlı olarak kullanabilir miyim?

Evet, Outlook, Outlook Express yada benzeri e-mail programları dışında, WEB üzerinden email işlemleriniz için kullanabileceğiniz bir panelimiz bulunmaktadır.

Windows tabanlı hosting hesaplarınız için http://mail.alanadiniz.com adresinden; Linux tabanlı hosting hesaplarınız için http://webmail.alanadiniz.com adresinden söz konusu panele ulaşabilirsiniz. 

 

Virüslü mail gönderdiğim şeklinde uyarı alıyorum..

e-mail yolu ile yayılan virüsler bir bilgisayara bulaştıklarında ilk yaptıkları işlerden biri, virüslü mailleri başka kişilere, bulaştiği bilgisayar üzerinden göndermektir.

Göndereceği kişileri de kullanılan mail programının adres defterinden seçmektedir. Gönderen adres olarak da bulaştığı bilgisayardaki email adresini değil, yine adres defterindeki rastgele bir kullanıcıyı seçmektedir.

Böylece bilgisayarına virus bulaşan kişiye herhangi bir hata mesajı ulaşmadığı için durumdan haberdar olmasını engellemiş oluyor. Sizin bu noktada karşılaştığınız durumda adres defterinde yer aldığınız birinin bilgisayarının virus nedeniyle sizin email adresinizi kullanarak adres defterindeki diğer kişilere virüslü email göndermesidir.

E-postalarım Önemsiz (Junk) klasörüne düşüyor. Nasıl düzeltebilirim?

Alınan yeni e-mail hesapları üzerinden gönderilen mailler 2011 yılı itibarı ile bir çok büyük firmada Smart Screen Security filtrelemesinden dolayı gönderilen e-maillerin ilkini gereksiz kutusuna aktarmaktadır, gereksiz kutusundaki e-maili güvenli listeye eklemeniz halinde daha sonraki bütün e-maillerin gelen kutunuza düştüğünü görüntüleyebilirsiniz.
 

Hızlı Menü
Web Tasarım İpuçları
Web Hosting İpuçları
Google - SEO hakkında
Alan Adı Seçimi Yaparken
Referanslarımız
Ödeme Bilgileri
Sipariş
Bizden haberler
• Yenilenen www.alkimkagit.com.tr web sitesi için tıklayınız.
• İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda faaliyet gösteren www.stmis.com.tr web sitesi yayında.
• Ayvalık'ta sezonu açan Otel Labris için hazırladığımız www.otellabris.com.tr yayında.
TEKLİF ALMAK İÇİN
+ 90 (262) 325 50 09
info@neotasarim.com
Ulaşım haritası ve İletişim formu için
tıklayınız >>
webekip.com facebook'da
webekip.com twitter'da
webekip.com g+'da
webekip.com linkedin'de
webekip.com youtube'da
webekip.com blogger'da
webekip.com
© 2019 Neo Tasarım
Tel: +90 262 325 50 09
info@neotasarim.com