SİTE İNTERNET VE YAZILIM HİZMETLERİ
İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.
Google hakkında sıkça sorulanlar

Google, SEO, arama motoru optimizasyonu ve bunlarla ilgili diğer başlıklar artık çok önemli. Aşağıda Google web sitesinden derlediğimiz sıkça sorulanların size faydalı olmasını dileriz.

Arama motoru optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu "SEO" - Search Engine Optimization - web sitenizin arama sonuçlarında yüksek sıralama alması için yapılan işleme verilen isimdir.

Web sitemi anahtar kelimelerle nasıl optimize edebilirim?

Arama motorları ve site dizinleri arama sonuçlarında yapacakları sıralamalar için anahtar kelimeler - keywords - kullanırlar. Sizde web sitenizi her sayfasındaki içeriğe göre ziyarteçilerin hangi anahtar kelimeleri arayarak ulaşabilecekleri konusunda bir çalışma yapmanız gerekir.

Sietenizin her sayfasıyla ilgili kelimeleri önceden belirlemek önemlidir çünkü bu kelimeleri meta etiketlerini ve web sayfa içeriğini oluştururken kullanmanız gerekecekir.

Meta Etiketleri nedir, neden ihtiyacım var ve nasıl kullanmalıyım?

Meta etiketleri sayfanın kaynak kodunun üst kısmında yer alan, arama motorlarının robotlarına web sitenizin içeriği hakkında bilgler sağlayan faydalı kod satırlarıdır.

Bazı temel meta etiketlerinin sayfalarınızda bulunmasına dikkat ediniz çünkü arama motorları sıralamanızla ilgili ve sıralama sonuçlarındaki tanıtımınızla ilgili önemli bilgileri meta etiketlerinden alıp kullanırlar. Örneğin:

İzmit / Kocaeli - İzmir Web Tasarım | Web hosting hizmetleri | NEO ...

www.neotasarim.com/Paylaş
Neo web tasarım ve internet hizmetleri izmir - izmit / kocaeli - istanbul ofislerinde web tasarım web tasarımı Web tasarim web hosting hizmetleri vermektedir NEO 
Web site içeriğini nasıl optimize edebilirim?

Önceden seçmiş olduğunuz anahtar kelimeleri meta etiketlerine koyduğunuz gibi bu kelimeleri web sitenizin ilgili sayfalarındaki içeriğe serpiştirerek metin içerisinde kullanmanız gerekiyor.

Kelimeleri web sayfalarınızda listelemeyin. Arama motorlarının istediği gibi sayfa içerisinde hangi konudan bahsediyorsanız o konu hakkındaki içeriğe eklemelisiniz ki arama motorları işinizi ciddi yaptığınıza inansın.

Örneğin 500 kelimelik bir metinde 18 - 20 kere iligli anahtar kelimeyi tekrarlamak gerek. Ayrıca sayfa başlığında da iri puntolarla bulunması da önemli  bir etkendir.

Anahtar kelimelerle link vermek neden önemlidir?

Web sitenizdeki sayfalardan birbirlerine anahtar kelimelerle link verebileceğiniz gibi gene başka sitelerden de belirlediğiniz anahtar kelimelerle ana sayfanıza veya anahtar kelimeyle ilgili içeriğin olduğu sayfanıza link vermekte önemli fayda sağlayacaktır.

Neden başka sitelerden kendi siteme linkler olması çok önemli?

Belkide en önemli adım yabancı sitelerden web sitenize link verilmesi konusudur.

Bir çok arama motoru web sitenize başka sitelerden link verildiyse popüler bir site olduğunu, herkesin web sayfalarında sitenizden bahsettiğinden gerçekten iyi bir siteniz olduğunu varsayarak sizi sıralamada daha avantajlı bir konuma getirecektir.

Kaliteli web siteleriyle link değişimi yapmak sizi daha yüksek sıralara taşıyacaktır.

Site haritası kullanmalı mıyım?

Arama motorlarının web sitenizdeki tüm sayfaları bulabilmesi için, özellikle çok sayfalı bir web siteniz varsa site haritası kullanmanızı öneririz.

Ayrıca site haritasında sayfalara link verirken o sayfa için önemli olan anahtar kelimeyi kullanmanızı öneririz.
 

Yüksek sıralama almam ne kadar zaman alır?

Unutmayın ki yüksek arama motoru sıralaması akşamdan sabaha olacak bir şey değildir.

Yukarıdaki önerilerimiz doğrultusunda anahtar kelimeleri belirleyip, sayfa içeriklerini hazırlayıp, meta etiketleri oluşturup, yabancı sitelerden linkler verilmesini sağlayıp, site haritanızı da hazırladıysanız arama motorlarının robotlarının sizi full biçimde tarayıp arama sonuçlarında vermesi 1 - 2 aylık bir zamanı alabilir.

Yüksek sıralama aldıktan sonra yapmam gereken başka şeyler var mı?

Elbette, düzenli olarak yeni içerik eklemeniz ve mevcut içerik sayfalarını güncellemeniz gerek.

Bu önerdiklerimiz iyi sıralama alan mevcut sayfanızı değiştirmeniz anlamına gelmiyor. Yapmanız gereken optimize edilmiş yeni içeriği sitenize eklemek.

Bu ziyareçilerinize okumaları için yeni sayfalar vermekle kalmaz, arama motorları da web sitenizin ziyaretçilerine faydalı içerik sağladığınızı görüp, popüler olduğunuzu kabullenmelerini sağlar. Bu popülerlik ise size sıralamada bir kaç basamak daha yukarı doğru ivme kazandıracaktır.

Hızlı Menü
Web Tasarım İpuçları
Web Hosting İpuçları
Google - SEO hakkında
Alan Adı Seçimi Yaparken
Referanslarımız
Ödeme Bilgileri
Sipariş
Bizden haberler
• Yenilenen www.alkimkagit.com.tr web sitesi için tıklayınız.
• İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda faaliyet gösteren www.stmis.com.tr web sitesi yayında.
• Ayvalık'ta sezonu açan Otel Labris için hazırladığımız www.otellabris.com.tr yayında.
TEKLİF ALMAK İÇİN
+ 90 (262) 325 50 09
info@neotasarim.com
Ulaşım haritası ve İletişim formu için
tıklayınız >>
webekip.com facebook'da
webekip.com twitter'da
webekip.com g+'da
webekip.com linkedin'de
webekip.com youtube'da
webekip.com blogger'da
webekip.com
© 2019 Neo Tasarım
Tel: +90 262 325 50 09
info@neotasarim.com