SİTE İNTERNET VE YAZILIM HİZMETLERİ
İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.
Google Web Yöneticisi Hakkında SSS

Aşağıdaki sıkça sorulanlar alıntıdır: https://support.google.com/webmasters/answer/1050724?hl=tr&ref_topic=4558960

 

Kullanıcıların sitemle bağlantı oluşturmasını nasıl sağlarım?

Sitenize bağlantı almanın yolu, diğer kullanıcıların bağlantı oluşturmak isteyeceği benzersiz, çekici bir içerik oluşturmaktır. Google, Web Yöneticisi Yönergeleri'mizi ihlal eden doğal olmayan bağlantıları (örneğin, bağlantı değiş tokuş düzenlerinden, ödemeli bağlantı planlarından gelen veya otomatik oluşturulanlar) saptamada oldukça iyidir; bu nedenle, bu tür düzenlere katılmanız yarardan çok zarar getirir.

Sitemin sıralaması gerçekten iyiydi, ancak artık değil. Neden?

Web organik yapılı, sürekli değişen bir ekosistemdir ve sitenizin aramadaki performansı birçok nedene bağlı olarak değişebilir. Google'ın sitenizi taramayla ilgili sorunları veya içeriğinizle ilgili bir sorun olabilir. Sorun gidermeyi başlatmak için Sitem aramada iyi bir performans göstermiyor konusuna bakın.

+1 düğmesi trafiğimi nasıl etkiler?

Arama sonuçlarında sayfanızın yanında yer alan kişiselleştirilmiş ek açıklamalar, sitenizin görünürlüğünü artırabilir ve site snippet'inizin daha çekici olmasını sağlayıp kullanıcıların sayfanızı tıklama olasılığını artırabilir. +1'in arama işlemlerinde sitelerinin performansına etkisi konusunda Web yöneticilerine daha fazla veri sağlamanın yollarını araştırmaktayız. Sağlayacağımız güncel bilgileri izlemeye devam edin!

+1, sitemin aramadki performansını etkiler mi?

Arkadaşlar ve tanıdıklar tarafından önerilen içerik, genellikle yabancıların içeriğinden daha alakalı olur. Örneğin, bir uzmanın film yorumu yararlıdır, ancak sizin beğenilerinizi paylaşan bir arkadaşınızın film yorumu daha da iyi olabilir. 1’leri, sayfanızın bir kullanıcının sorgusuyla alaka düzeyini belirlemede Google için yararlı bir sinyal olabilir. Bu, Google'ın, bir sayfanın alaka düzeyini ve sıralamasını belirlemek için kullanabileceği birçok sinyalden yalnızca biridir. Toplam arama kalitesini daha iyi hale getirmek için sürekli olarak algoritmamızı değiştirir ve iyileştiririz. 1'ler için, diğer tüm yeni sıralama sinyallerinde olduğu gibi, dikkatli bir şekilde kullanmaya başlayacak ve bu sinyallerin arama kalitesini nasıl etkilediğini öğreneceğiz.

Sayfamda yanlış başlık görünüyor

Tüm arama sonuçlarının ilk satırı, Web sayfasının başlığıdır. Bu metin, genellikle söz konusu sayfanın <title> etiketinin içeriklerinden alınır (bu, aynı zamanda tarayıcınızın başlık çubuğunda da görünür). Zaman zaman (genellikle başlık etiketi anlamlı olmadığında veya sayfa taranabilir değilse) Google, başlığı o sayfaya yönlendiren bir bağlantının bağlantı metninden veya Açık Dizin Projesi'nden çeker.

Sayfa başlığınız, Google'a sayfa içeriği hakkında ek bilgiler verir. Alakalı, faydalı başlıklar da kullanıcıların sonuç sayfasında hangi siteyi tıklayacaklarına karar vermelerinde yardımcı olur.

Sitem neden yerel işletme sonuçlarında listelenmiyor?

Google, sorgunuzun konuma dayalı olduğu belirlerse (örneğin, [istanbul pizza]), alakalı konumların yer aldığı bir harita görüntüleriz. Buna ek olarak, haritanın yanında alakalı görselleri de görüntüleyebiliriz (örneğin, İstanbul sonuçları için Taksim Meydanı'nın bir resmini görüntüleyebiliriz).

Arama sonuçlarında haritada gösterilmeyen bir işletmeniz veya başka bir konumunuz varsa, Google Rehber'e eklendiğinden emin olun.

Bir sayfanın Google'dan kaldırılmasını nasıl isterim?

Google, web'in içeriğini kontrol etmez; bu nedenle, bir sayfayı arama sonuçlarımızdan kaldırabilmemiz için sahibinin sayfayı değiştirmesi veya kapatması gerekir. Sayfanın sahibi sizseniz, istediğiniz değişiklikleri yapın. Sitenizin bir sonraki taranmasında bu değişiklikleri görür ve dizinimizi güncelleriz.

Değişiklikleri yaptıktan sonra, bir URL kaldırma isteği göndererek kaldırma sürecini hızlandırabilirsiniz. Sitenin sahibi siz değilseniz ve Web yöneticisi içeriği kaldırmıyorsa, belirli gizli veya kişisel bilgilerin (örneğin, vatandaşlık numarası, banka hesap numarası veya imza) kaldırılmasını yine de isteyebilirsiniz.

Birileri içeriğimi kullanıyor veya telif hakkımı ihlal ediyor. Sayfaların kapatılmasını nasıl sağlayabilirim?

Başka bir sitenin içeriğinizi alarak (izinsiz olarak alıp yeniden yayınlayarak) yinelemeye neden olduğunu tespit ederseniz, bu durumunun sitenizin Google arama sonuç sayfalarındaki sıralamasını olumsuz yönde etkileme olasılığı düşüktür. Çok rahatsız edici bir durumla karşılaşırsanız, söz konusu içeriğin size ait olduğunu ileri sürmek ve diğer sitenin Google dizininden çıkarılmasını talep etmek için DMCA isteğinde bulunabilirsiniz.

Hızlı Menü
Web Tasarım İpuçları
Web Hosting İpuçları
Google - SEO hakkında
Alan Adı Seçimi Yaparken
Referanslarımız
Ödeme Bilgileri
Sipariş
Bizden haberler
• Yenilenen www.alkimkagit.com.tr web sitesi için tıklayınız.
• İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda faaliyet gösteren www.stmis.com.tr web sitesi yayında.
• Ayvalık'ta sezonu açan Otel Labris için hazırladığımız www.otellabris.com.tr yayında.
TEKLİF ALMAK İÇİN
+ 90 (262) 325 50 09
info@neotasarim.com
Ulaşım haritası ve İletişim formu için
tıklayınız >>
webekip.com facebook'da
webekip.com twitter'da
webekip.com g+'da
webekip.com linkedin'de
webekip.com youtube'da
webekip.com blogger'da
webekip.com
© 2019 Neo Tasarım
Tel: +90 262 325 50 09
info@neotasarim.com